Організатори Антимайдану прагнуть взяти реванш через «Укрспирт»

Міністр аграрної політики Тарас Кутовий стверджує, що «флешмоб» з пікетом МінАПК щодо начебто захисту прав працівників «Укрсприту» організували не профспілки, а корупціонери. Про це він заявив під час засідання уряду 14 грудня 2016 року, повідомляє УП.

За його словами, профспілки повідомили у правоохоронні органи, що не мають до цієї акції відношення.

Кутовий заявив, що справжнім організатором є Олексій Чеботарьов, який підозрюється в організації «тітушок» під час Майдану і зараз переховується від слідства закордоном.

За словами міністра, справжньою причиною акції є виведення «Укрспирту» з тіні. Він заявив, що протягом останніх 4 місяців кількість працюючих заводів підприємства збільшилася з 12 до 20, а місячний прибуток зріс на 250 млн гривень, які «перейшли з чорної частини ринку в білу частину ринку».

«Фактично відбулася колосальна детінізація за цей короткий період, а це в грошах для держави відповідає приблизно 5-6 млрд гривень на рік, якщо ця ситуація стабілізується», – сказав міністр.

Він заявив, що раніше ці гроші осідали у кишенях Чеботарьова та людей, причетних до злочинної організації Льошики».

Кутовий запевнив, що міністерство не буде здійснювати тиск на «Укрсприт» і підтримує його детінізацію та підготовку до приватизації.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що звернеться до силових органів з проханням перевірити діяльність злочинних організацій щодо отримання тіньових прибутків з «Укрспирту».

Нагадаємо, ще у лютому цього року голова об’єднаної профспілки АПК ДП «Укрспирт» Роман Сметанюк публічно заявив, що колишні «регіонали», які причетні до організації Антимайдану, «залишились у владі та продовжують грабувати Україну».

За його словами, в спиртовій галузі далі діяли злочинно-фінансові схеми, які продовжують контролювати люди «Сім’ї Януковича», і роблять це через людей, які перебували на керівних посадах в Міністерстві агрополітики та ДП «Укрспирт».

«Організованим злочинним угрупованням по «лівому» виробництву горілки керують Олексій Чеботарьов (який є похресником колишнього Генпрокурора Віктора Шокіна) та Андрій Акименко. Вирішує питання з правоохоронцями Михайло Зальотін. Також у «схемах» задіяні Валерій Синяков, Сергій Третіних та Ігор Довбиус», – сказав тоді Сметанюк.

Як нам стало відомо з добре поінформованих джерел, ключовими фігурантами «акції» 14 грудня 2016 року під стінами МінАПК є саме ставленики Чеботарьова, серед яких: Сосницький Віталій Володимирович – колишній заступник директора ДП «Укрспирт», який зараз користується тим, що незаконно займає посаду голови об’єднаної організації профспілок АПК і таким чином намагається прикриватись думкою трудових колективів, та сподівається зайняти посаду директора ДП «Укрспирт», усунувши теперішнє керівництво.

«Представники заводів «Укрспирту», які приймали участь у «акції», це – Марилівське МПД, Підгайчиківське МПД, Новоборовицьке МПД. Це заводи, які були зупинені після того, як управлінням безпеки ДП «Укрспирт» було встановлено факт того, що вони використовують виробничі потужності для виготовлення необлікованого спирту. Про що ДП «Укрспирт» повідомив правоохоронні органи і зараз по цим питанням відкриті кримінальні провадження. Інші учасники «акції» – наймані «тітушки»», - наголошує співрозмовник видання.

Про це свідчить також відео з так званого протесту під МінАПК 14 грудня 2016 року, опублікованому у відкритому доступі:

https://www.youtube.com/watch?v=bQz350IzFPY&feature=youtu.be

Як бачимо, так звані мітингарі не знають навіть, хто і яку посаду займає Тарас Кутовий. Не кажучи вже про те, що їм невідомі ні цілі, ні мета, ні вимоги організованого зібрання.

Як вдалося з’ясувати під час журналістського розслідування, впродовж 2011-2013 років Чеботарьов О.Е., Акіменко А.П., Третіних С.В., Чернов Д.М., Тімошок Ю. організували схему розкрадання товарно-матеріальних цінностей на спиртових заводах.

Схема полягала в організації внутрішніх переміщень спирту етилового з спиртових заводів для переробки біоеталону (КМПА), хоча насправді спирт розкрадався та незаконно постачався для виробництва горілки на лікеро-горілчані заводи для подальшої реалізації без сплати акцизу та інших обов’язкових платежів.

За період 2011-2013 років вищезазначеною злочинною групою осіб здійснено розкрадання близько 95 млн. літрів спирту етилового на суму біля 5 млрд. грн.

Крім того вказані особи організовували поставки зернових культур, меляси та ферментів на спиртові заводи через підприємства-«прокладки» за значно завищеними цінами, після чого отримували «відкати» на кожній тоні по 200 грн. В такий протиправний спосіб за схемою, організованою Чеботарьовим та Акіменко, ці особи щомісяця отримували біля 400 млн. грн. незаконного прибутку.

Про саме кримінальне минуле Чебтарьова – «Чеби» – ходять легенди: починаючи з банального рекету на Троєщині в 90-ті, він досить швидко доріс до статусу «горілчаного короля». А завдяки зв’язкам на найвищому рівні в епоху Януковича Чеботарьов перетворився практично на недоторканного. Всі кримінальні справи, які намагались порушити проти нього, розвалювались після втручання високопоставлених силовиків, які прикривали горілчаного авторитета.

А під час Революції Гідності «діяльність» так званих «тітушок» організовував та фінансував Олексій Чеботарьов – злочинне прізвисько «Льошік» або, як ми зазначали, «Чеба»: раніше судимий за крадіжки та збут наркотиків, у буремні 90-ті активний учасник ОЗГ «Прища», яке діяло на Київщині.

За даними слідчих підрозділів Національної поліції та Генеральної прокуратури, Чеботарьов спільно із колишнім Міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком безпосередньо причетний до організації викрадення активістів Майдану Ігора Луценка та Юрія Вербицького. Вербицький, нагадаємо, був закатований до смерті.

Також, за інформацією інсайдерів, хрещеним батьком Чеботарьова є колишній Генпрокурор Віктор Шокін.

Правою рукою Олексія Чеботарьова є уродженець Росії Андрій Акименко, який проживає у Києві та у відсутності Чеботарьова керує всіма процесами.

Одним із членів злочинного угрупування є також Сергій Дроботун - начальник управління ліцензування та організації контролю за обігом підакцизних товарів САТ ДФС України. В період 2015 року працював на посаді начальника відділу за дотриманням вимог законодавства, що регулює питання виробництва та обігу спирту ДП «Укрспирт», в команді Далибожика А.М., коли останній займав посаду заступника директора ДП «Укрспирт».

Дроботун С.Г. достеменно володів інформацією про грубі зловживання в державному підприємстві, однак не вживав дій до притягнення винних у виявлених порушеннях до відповідальності. Не зробив він цього і змінивши своє місце праці перейшовши до САТ ДФС України на посаду начальника управління ліцензування та організації контролю за обігом підакцизних товарів.

За твердженням працівників спиртової галузі, цей чиновник обіймав дану посаду в структурі ДФС України за «фінансового» сприяння Чеботарьова О. Також зрозумілим є то, що при реалізації схем з незаконного виробництва спирту в Україні Дроботун С. є незамінним кадром в структурі злочинної організації Чеботарьова О., оскільки володіє достатнім багажем знань і навичок реалізації схем незаконного виготовлення спирту. Підтвердженням «особливих відносин» Дроботуна С. і Чеботарьова О. є повна службова бездіяльність на виявлені та зафіксовані і актах вищезазначених перевірок місць провадження діяльності ДП «Укрспирт».

Щодо всіх вище згаданих членів одного ОЗГ ми проведемо окреме журналістське розслідування: на які сфери української економіки вони досі мають вплив і які державні підприємства контролюють, обкрадаючи державну казну.

 

ТОП новости

Вход

Меню пользователя